Przegląd tygodnia #22

Zapowiada się bardzo praktyczny tydzień. Zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież na cykl warsztatów z tworzenia podcastu oraz teatralne. Nie zabraknie również wernisaży w naszych Filiach.

1 czerwca 2022, 16.00

Jak stworzyć podcast?

Warsztaty dedykowane są przede wszystkim do młodzieży, ale udział w nich może wziąć tak naprawdę każdy, kto ma coś do powiedzenia w kwestii literatury sensacyjnej i kryminalnej.

Warsztaty poprowadzi Paulina Świtała, zawodowo związana z Wydziałem Humanistycznym i Biurem Działalności Studenckiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Producent warsztatów Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz koordynator Forum Festiwali Nauki w Polsce. Autorka reportaży o tematyce społecznej, programów publicystyczno-naukowych i edukacyjnych. Szkoleniowiec z zakresu komunikacji, autoprezentacji, wystąpień publicznych, nowych mediów i strategii budowania wizerunku.

Warsztaty odbywać się będą w Filii nr 12 przy ul. Wyzwolenia 2 i są realizowane w ramach projektu „Kryminalne Zagadki Śląska vol. 4”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapisy: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

1 czerwca 2022, 17.00

Podsumowanie sezonu artystycznego

Zapraszamy na wernisaż prac Grupy 18-Obsydian. Zobaczyć będzie można wybrane prace, które posłużą do podsumowania sezony 2021/2022. Wśród obrazów będzie można zobaczyć także te przedstawiające nasze miasto, wykonane w różnych technikach malarskich.

Wernisaż odbędzie się w Filii nr 2 przy ul. Bytomskiej 28. Serdecznie zapraszamy.

2 czerwca 2022, 16.00

„Historyczne budynki Zabrza – prawo-mocne miasto” – wernisaż wystawy Józefa Jonika.

Józef Jonik – malarz amator, urodzony w Zabrzu. Swoją pasję artystyczną rozwijał samodzielnie od najmłodszych lat. Posługuje się głównie akwarelą, stosując także farby olejne, grafit i kredkę. Wśród wystawionych prac będzie można zobaczyć te przedstawiające Zabrze, znane i nieznane. Na kilku obraza można bowiem zobaczyć miejsca, których na mapie naszego miasta już nie ma.

Na wernisaż zapraszamy do Filii nr 19 przy ul. Jana III Sobieskiego 51.

2 czerwca 2022, 17.30

Duży teatr w małej dzielnicy

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Grzybowicach startują warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzić będą aktorzy z Teatru Off-Road „Na nowo: Ballady i Romanse”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy mailowe pod adresem: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Pierwsze spotkanie poświęcone zostanie głosowi i dykcji na scenie oraz ruchowi scenicznemu, a poprowadzi je Marta Zamora.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra”, dofinansownego przez NCK w ramach programu Klutura-Interwencje.