Wakacyjna przerwa

Zaplanuj urlop razem z Biblioteką. Trzy nasze filie planują trochę wolnego, dlatego przypominamy, żeby się spotkać z nami, zanim zrobimy sobie urlop. Sprawdź, w których miejscach i kiedy nie będzie można pożyczyć książek.

Roszady wakacyjne dotyczą tylko trzech filii, a długość zamknięcia nie powinna sprawić za dużego problemu. Dobrze zatem zapoznać się ze szczegółowym grafikiem, by móc z zapasem wypożyczyć książki, zwłaszcza jeśli planujemy poczytać w swoim wolnym czasie. W okresie letnim zdecydowanie polecamy czytanie na świeżym powietrzu, na działce lub ogródku, tak by skorzystać z wakacyjnego słońca.

Pierwsza z filii zamknie się już pod koniec lipca. Mowa o Filii nr 2 przy ul. Bytomskiej 28 w Zabrzu-Biskupicach. Przerwa potrwa od 27 lipca do 7 sierpnia. Ponownie dla czytelników będzie dostępna od poniedziałku, 10 sierpnia.

Następnie zostanie zamknięta Filia nr 17, która mieści się przy ul. ks. Antoniego Korczoka 96 na Zaborzu. Tutaj przerwa również potrwa tylko dwa tygodnie. W związku z czym nie będzie można wypożyczyć tam książek w dniach od 10 sierpnia do 21 sierpnia.

Natomiast przez ostatnie dwa tygodnie wakacji (17.08-28.08.2020) nie będzie możliwości korzystania w Filii nr 4 przy ul. hetmana Stefana Czarnieckiego 44.

I teraz najważniejsza informacja dla wszystkich, którzy korzystają z wymienionych Filii. Terminy zwrotów, które przypadają w okresie zamknięcia zostaną prolongowane. Przypominamy jednocześnie, żeby się nie martwić, ponieważ powiadomienia o zwrotach, które przychodzą na konta czytelników, wysyłane są automatycznie.

Pozostałe Filie, które do tej pory można było odwiedzać, będą pracować bez zmian. Dokładna lista dostępna jest tutaj.