Świat zamknięty na płótnie

„Nieoczywisty obraz kobiety”, który został przedstawiony przez nieoczywistą kobietę już do zobaczenia w jednej z naszych Filii. Zadziwiającą wystawę można zobaczyć do końca kwietnia. Zapraszamy!

Przez cały kwiecień, w Filii nr 2 przy ul. Bytomskiej 28 dostępna jest wystawa obrazów Arlety Joanny Skurskiej, która jest malarką intuicyjną, a także poetką. Należy do kilku grup artystycznych, w tym do: 18 Obsydian, Sztuka bez barier 14 oraz Stowarzyszenia Barwy Śląska. Od wielu lat malarstwo stało się jej pasją, a tematy do obrazów czerpie z osobistych doświadczeń i fascynacji, dlatego też ich tematyka to między innymi: ludzie, pejzaże, kwiaty, architektura, akty czy ikony. Maluje technikami mieszanymi: farbami olejnymi i akrylowymi na płótnie, desce, papierze.

Do tej pory prace tej artystki można było zobaczyć chociażby w Galerii Art. Cafe Vinci w Katowicach, Galerii Piastów Gród w Dusznikach Zdroju, Galerii Grota w Świętochłowicach, Wieżach „KWK Polska” w Świętochłowicach, Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu, Galerii Siedem w Pobierowie, Galerii Barw Śląska w Rudzie Śl.-Halembie. Obraz pt. „Wirecka Poczta” namalowany dla Barw Śląska znajduje się w Centrali Filatelistów w Warszawie. W kolekcji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu znajdziemy trzy obrazy m.in. „Budynek Muzeum Górnictwa z pomnikiem Braci Górniczej”.

Serdecznie zapraszamy na pełną kolorów i ekspresji wystawę Arlety Skurskiej, a także na sam wernisaż, który odbędzie się 11 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w Filii nr 2.

Dodatkowo w naszym KALENDARIUM można sprawdzić, jakie jeszcze inne wystawy można zobaczyć w naszych Filiach.