„Kryminalne zagadki Śląska vol.2” – 2019

Powiązane wpisy

„Życie to jest jeden, wielki dygot. „

„Życie to jest jeden, wielki dygot. „

Czwartkowe popołudnie 21 listopada należało bezsprzecznie do jednego z najlepszych polskich pisarzy. Autora takich bestselerów jak „Ślady” „Dygot” „Rdza” „Nikt nie idzie” po „Horyzont” w ramach projektu „Kryminale Zagadki Ślaska -vol. 2” – naszym gościem był Jakub Małecki. Choć próba oddania niezwykłości i subtelności tego spotkania nie należy do rzeczy łatwych, to jednak spróbujemy. Pisarz […]

Basia, Best Seler, Lasse oraz Maja – czyli Tajemnica Parku 12C

Basia, Best Seler, Lasse oraz Maja – czyli Tajemnica Parku 12C

7.09.2019, godz. 10:00

Już 7 września – w sobotę – wspólnie z Muzeum Górnictwa Węglowego zapraszamy na kolejną (trzecią) odsłonę plenerowej imprezy „Tajemnica Parku 12C”. Tym razem spotkamy się z Zofią Stanecką – autorką popularnej serii książek o Basi, a także z Mikołajem Marcelą – twórcą pierwszego w Polsce wegekryminału „Best Seler i zagadka znikających warzyw”. Będą również gry terenowe (i nie tylko), tematyczne zwiedzanie kopalni i warsztaty detektywistyczne.

Z Zygmuntem M. o Teodorze Sz.

Z Zygmuntem M. o Teodorze Sz.

Siwowłosy, w nienagannie skrojonym garniturze i szaro-grafitowych koszulach oraz krawatach. Prokurator Teodor Szacki jest głównym bohaterem znanej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego.