A może by tak ukryć zbrodnie?

A może by tak ukryć zbrodnie? Najlepiej głęboko pod ziemią!
28 listopada w Zabytkowej Kopalni Guido odbyło się seminarium Po drugiej stronie kryminalnej fikcji Połączyliśmy świat literackiej fikcji z prawdziwym światem zbrodni.
Wysłuchaliśmy wystąpień:
prokurator Joanny Smorczewskej Na tropie najgłośniejsze sprawy ze śląskiej wokandy Ta prezencja , jesteśmy pewni, na długo zostanie w myślach publiczności. Pani prokurator opowiadała między innymi o podpaleniu domu w Jastrzębiu- Zdroju. Domu  w którym, spała mama z 4 dzieci … na sali zapanował cisza. Sprawca przebywa w więzieniu.
Krzysztofa A. Zajasa – Gdzie jest prawda powieści kryminalnej?
Adama Regiewicza – Co porabia detektyw w czasie wolnym? a tu okazało się, że różnych literackich detektywów sporo rzeczy łączy, na przykład alkohol i słuchanie muzyki.
Wystąpienie techników kryminalnych ze Szkoły Policyjnej w Pile i prokurator Joanny Smorczewskiej pokazało nam, że nie ma zbrodni doskonałej! Poznanie jej sprawców to tylko kwestia czasu!

Spotkanie w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 2” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.