„Made in Japan: tak daleko, tak blisko” – 2019

„Made in Japan: tak daleko, tak blisko” to projekt, którego celem jest wprowadzenie czytelników w klimat japońskiej kultury, a zwłaszcza literatury. W realizacji zadania wykorzystamy różnorodne formy promocji czytelnictwa – zarówno tradycyjne, takie jak wykłady i dyskusje panelowe o kulturze japońskiej czy spotkania
autorskie, jak również bardziej nietypowe, jak pokazy teatru kamishibai, warsztaty tworzenia ikebany, kanzashi, origami, anime oraz mangi. Planujemy także seanse filmowe i spotkania z podróżnikami.

Projekt, jak większość realizowanych przez naszą bibliotekę, skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Japonki – dalekie a bliskie

Karolina Bednarz – absolwentka japonistyki, autorka bloga „W krainie tajfunów” – wielokrotnie podróżowała na Daleki Wschód, wędrując m.in. po Kraju Kitnącej Wiśni. Jest autorką książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”.