Przetrzymasz? Zapłacisz!

Ważna wiadomość dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. Od 1 września za każdy dzień zwłoki ponownie będą naliczane kary. Kliknij po więcej szczegółów.

Od marca 2020 roku, z powodu trwającej pandemii, nasze placówki musiały przejść na „awaryjny” tryb pracy, co najbardziej było widoczne poprzez zamknięcie naszych filii, a tym samym utrudniony dostęp do naszych zbiorów. Biorąc to pod uwagę, a także troskę o zdrowie czytelników i rozumiejąc zaistniałą sytuację, wprowadziliśmy zawieszenie kar za nieoddane książki.

Decyzją Dyrektora MBP w Zabrzu od 1 września 2021 r. zaczyna obowiązywać zapis Regulaminu Wypożyczalni i Cennika o opłatach za przetrzymane książki.

10 groszy za dzień – tyle wynosi kara za jeden dzień przetrzymania jednego egzemplarza książki wypożyczonego z biblioteki. W praktyce oznacza to, że osoby mające już na swoim koncie książki z przekroczonym terminem zwrotu będą ponosiły opłaty już od początku września, a te którym termin zwrotu przypada we wrześniu, będą miały je wyliczane od daty przetrzymania. Wracamy też do wysyłania upomnień. Czytelnicy, którzy podali nam swoje e-maile dostaną je na skrzynkę elektroniczną, a pozostali znajdą je w skrzynkach pocztowych (te są rozsyłane odpłatnie, zgodnie z zapisami w Cenniku).

Chcąc uniknąć kary prosimy o zwrot, lub prolongatę książek. Przedłużenie terminu wypożyczenia jest możliwe tylko dla tytułów, które nie są zarezerwowane przez innego czytelnika i o ile mieści się to jeszcze w limicie prolongat. Można to zrobić przez swoje konto biblioteczne w OPACU, bądź kontaktując się z biblioteką.

Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz – osoby, które mają na swoim koncie bibliotecznym przetrzymaną książkę lub zaległości finansowe nie mogą wypożyczyć kolejnych egzemplarzy.

Skip to content