Biblioteka w uniwersum

Punktem wyjścia naszego projektu jest stwierdzenie, że kultura masowa stanowi formę rozrywki i ucieczki od codziennego życia, oferując odpoczynek, relaks i dobrą zabawę. Jesteśmy przekonani, że kultura masowa, pomimo kontrowersji, jakie wzbudza, posiada szereg zalet, które przyczyniają się do jej popularności i wpływu na społeczeństwo.

Nasz projekt będzie się składał z cyklu wydarzeń inspirowanych popularnymi seriami (książki, film), które będą miały na celu, przyciągniecie nowych użytkowników oraz zainteresowanie ich ofertą biblioteki. Zajęcia będą przygotowane i poprowadzone tak, aby wzmocniły funkcję biblioteki jako ośrodka animującego kulturę oraz kształtującego zachowania czytelnicze uczestników. Najważniejszym elementem zadania będą działania na rzecz dzieci i młodzieży, dla których przygotujemy szereg zajęć i warsztatów, które oprócz elementów zabawy i rozrywki będą dostarczały też wartości literackie i edukacyjne.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiązane wpisy

Galaktyczne Przygody Małych Jedi

Galaktyczne Przygody Małych Jedi

Przez tydzień moc wypełni Bibliotekę. Ruszamy z Akademią Jedi dla dzieci, ale wcześniej trzeba się na nie zapisać. Niech moc będzie z wami!

Wakacyjna Kraina Przygód

Wakacyjna Kraina Przygód

W piątkowe południe Park 12C w Zabrzu, zamienił się w magiczną krainę pełną przygód! Nasze warsztaty „Mroki Kopalni Morii”, wprowadziły dzieci w niesamowity świat fantasy!