Galaktyczne Przygody Małych Jedi

Przez tydzień moc wypełni Bibliotekę. Ruszamy z Akademią Jedi dla dzieci, ale wcześniej trzeba się na nie zapisać. Niech moc będzie z wami!

29 lipca rozpoczynamy tygodniowe warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Zajęcia będą realizowane w trybie tygodniowym, dlatego prosimy, żeby osoby, które zostaną zgłoszone na zajęcia, pamiętały, żeby wziąć udział w całym programie.

Czekają nas zajęcia wypełnione mocą, które będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach do 16.00 do 18.00. W poniedziałek zaczynamy w Filii nr 19 od stworzenia lapbooków tematycznie związanych z Gwiezdnymi Wojnami. We wtorek, w trakcie specjalnych warsztatów każde dziecko stworzy swój własny miecz świetlny. Następnego dnia czeka ich trening na świeżym powietrzu, przygotowujący do tego, żeby zostać Rycerzami Jedi! W wyjątkowej scenerii Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu zaplanowaliśmy naprawdę ciekawe zajęcia ruchowe. W czwartek, w Czytelni Ogólnej i Prasy, popołudniu będziemy budować Artoo-Detoo, a w piątek, na zakończenie, dzięki wirtualnej rzeczywistości, przeniesiemy się do odległej galaktyki.

Szczegółowy plan zajęć od 29 lipca do 2 sierpnia:

1. Kodeks Jedi – tworzenie lapbooków w Filii nr 19 przy ul. Jana III Sobieskiego 31 (poniedziałek).
2. Droga Mleczna – budowanie własnych mieczy świetlnych w Filii nr 19 przy ul. Jana III Sobieskiego 31 (wtorek).
3. Przebudzenie Mocy – zajęcia w Miejskim Ogrodzie Botanicznym przy ul. Piłsudskiego 60.
4. Imperium Konstruuje – budowanie robotów R2- D2 – zajęcia w Czytelni Ogólnej i Prasy przy ul. Wyzwolenia 4 (czwartek).
5. Powrót Jedi – zajęcia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości – Filia nr 19 (piątek).

Ważna informacja! Ilość miejsc ograniczona, więc radzimy nie zwlekać ze zgłoszeniem. Należy zadeklarować udział w całym projekcie (5 zajęć). Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl. Zgłoszenia ruszają 22 lipca 2024 r. od godz. 9.00. Zgłoszenie powinno być wysyłane przez rodzica/opiekuna prawnego. W odpowiedzi na zgłoszenie będą przesyłane 2 formularze – obowiązkowa Zgoda na uczestnictwo dziecka w zajęciach oraz dobrowolna Zgoda na wykorzystanie wizerunku. Wydrukowane i wypełnione formularze należy przynieść ze sobą na pierwsze zajęcia.

Realizując wymogi Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – RODO, prosimy o zapoznanie się z informacją na temat przetwarzania danych osobowych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Fusieckiego w Zabrzu.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu (klauzula informacyjna)

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Biblioteka w uniwersum”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.