Czy najpierw jest pomysł, a potem pisarz? A może najpierw jest obserwacja, nasionko pomysłu, a dopiero później pisanie? Jaki wygląda proces tworzenia?
Co łączy pomysł w głowie autorki z pachnącą nowością książką na bibliotecznej półce? Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu poznali tę drogę krok po kroku podczas spotkania z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.
Jak wygląda życie książki zanim trafi do rąk czytelników? Okazuje się, że jest to podróż pełna przygód, wyborów, czasem frustracji… i mnóstwa kreatywnej pracy! Na szczęście Roksana Jędrzejewska-Wróbel – pisarka znana z takich historii jak „Florka” czy „Siedmiu wspaniałych Kosmita” – potrafiła o tym opowiedzieć dzieciakom z SP7 w Zabrzu z humorem, pasją i lekkością godną prawdziwej mistrzyni słowa.
Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7 w Zabrzu, w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dzieci dowiedziały się m.in., skąd biorą się pomysły, dlaczego redaktor to bohater w cieniu, kto towarzyszy książce na drodze od wydawcy do drukarni i jak książka trafia na półkę w bibliotece. A wszystko to z domieszką śmiechu, ciekawych pytań i wielkich niespodzianek.
To wydarzenie było doskonałym sposobem na uczczenie Tygodnia Bibliotek – święta wszystkich tych, którzy wierzą, że książki mają moc zmieniania świata.