Było wszystko!

Spotkanie z ulubionymi autorami, mnóstwo atrakcji i gier oraz spotkanie z Reksiem oraz pamiątkowe przypinki. Tak w skrócie upłynęła tegoroczna edycja „Pociągu do książek”.

14 maja 2022 r. to dzień, w którym po raz kolejny nasz pociąg zawitał do Parku 12C. Było wesoło, gwarno, interesująco i jak zwykle książkowo. Podczas imprezy mogliśmy się spotkać z dwoma lubianymi i znanymi autorami książek dla dzieci – Grzegorzem Kasdepkę oraz Piotrem Sochą.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogli otrzymać recepty na książki, pamiątkowe przypinki oraz własnoręcznie wykonać ekotorbę czy linoryt z podobizną Reksia. Niewątpliwie atrakcją była także możliwość porysowania i malowania wielkiego drzewa wraz z autorem książki „Drzewa”, Piotrem Sochą. Happening był również okazją do pogrania w dawniejsze gry jak toczenie felgi od rowerowego koła po bardziej współczesne gry typu smart, które dostępne są w naszej Filii nr 11.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego spotkania:

Happening odbył się w ramach projektów „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.