Nie przestawaj czytać!

Przypominamy naszym Czytelnikom o możliwości korzystania z serwisu IBUK Libra. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mimo zamknięcia biblioteki nadal chcą oddawać się lekturze. Czytajmy bez wychodzenia z domu!

IBUK Libra jest platformą publikacji elektronicznych stworzoną przez wydawnictwo PWN. By móc z niej korzystać wystarczy być naszym czytelnikiem i zalogować się do serwisu. Dzięki temu będziemy mogli czytać z dowolnego miejsca, pod warunkiem zaopatrzenia się w komputer, tablet lub smartfon i podłączenie do internetu. Jest to propozycja też dla tych, którzy w związku z obecną sytuacją mają więcej czasu wolnego.

Dostęp do IBUK Libra jest bezpłatny. Zaczynamy od założenia konta na stronie IBUK Libra konto, a następnie po wpisaniu otrzymanego pinu, można już korzystać z bogatej bazy książek. Szczegółowe informacje dotyczące logowania do systemu znajdują się TUTAJ. Nasi czytelnicy mogą wybierać spośród literatury pięknej, kryminalistyki, książek dla dzieci, przewodników itp. Znajdą tam też coś dla siebie osoby, które chcą czytać nie tylko w języku polskim, ale również po angielsku, niemiecku, rosyjsku czy hiszpańsku. Ciekawych książek możemy też poszukać na portalach Wolne Lektury oraz Śląska Biblioteka Cyfrowa.

Przy okazji przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zawiesiła działalność do 25 marca i nie ma obecnie możliwości wypożyczenia książek, rezerwacji czy zwrotów. Więcej informacji dotyczących funkcjonowania MBP w Zabrzu dostępnych jest TUTAJ.