MBP w Zabrzu zamknięta

W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zamknięciu instytucji kultury, w tym bibliotek publicznych, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zawiesza swoją działalność dla czytelników od 12.03. do 25.03.2020 r.

W związku z powyższą decyzją wszystkie nasze placówki, w tym Wypożyczalnia Centralna, Czytelnia Ogólna Prasy oraz pozostałe filie, będą nieczynne. Wstępnie przewidywany jest okres dwóch tygodni, do 25 marca 2020 r. W tym czasie nie będzie możliwości wypożyczenia książek, ani ich zwrotu. Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone do 2 kwietnia, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane.

Odwołane są również wszystkie zaplanowane imprezy, wydarzenia kulturalno-edukacyjne, spotkania, kluby dyskusyjne itp., organizowane na terenie naszej Instytucji.

O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.