×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Działalność

exlibris_mniejszyStatutową działalnością bibliotek jest gromadzenie i wypożyczanie książek, ich merytoryczne opracowywanie i dbałość o jakość księgozbioru. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu postanowiła jednak rozszerzyć swoją ofertę dla mieszkańców Zabrza i okolic o działalność kulturalno-oświatową, nader zróżnicowaną, obfitującą w wiele form. Wystawy plastyczne i fotograficzne, na których swoje prace prezentują twórcy profesjonalni (kadra i studenci ASP w Katowicach) oraz artyści nieprofesjonalni z „Grupy 18 – Obsydian” i Klubu „Pastel” cieszą się sporym zainteresowaniem. Podobnie spotkania autorskie i promocje książek, które zyskały sobie grono stałych bywalców. W ramach cyklicznych projektów Biblioteka organizuje spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu.

Wiele konkursów, w tym dwa o zasięgu miejskim (na inscenizacje utworów literackich oraz ortograficzny) podnosi atrakcyjność działalności placówek. Spełniają również tę rolę akcje Zima i Lato w bibliotece, organizowane dla dzieci pozostających podczas wakacji w mieście. Promując wśród nich polską i światową literaturę, wypełniając wolny czas konkursami i grami, przyzwyczajając do obecności w czytelni, wypożyczalni, do korzystania z katalogów, czy podręcznego księgozbioru, Biblioteka wychowuje nowe pokolenie Czytelników.

Dodatkowe informacje – do pobrania:


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje