Znowu będzie lato w bibliotece

W dziesięciu filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej będą w czasie wakacji zajęcia dla dzieci i młodzieży. MBP już po raz 12. organizuje akcję „Lato w bibliotece – 2008".

Będzie populaiyzowana twórczość Jana Brzechwy, w związku z 110. rocznicą urodzin poety oraz Heleny Bechlerowej, z okazji setnej rocznicy urodzin. Kontynuowana będzie ogólnopolska akcja „Głośnego Czytania Dzieciom". Będą zajęcia o historii, zabytkowych obiektach i instytucjach kultury w Zabrzu, gry, zabawy, quizy, zajęcia ruchowe, plastyczne, konkursy promujące czytelnictwo. W programie „Lata w bibliotece" są także warsztaty historyczne – „Od Ikara do zdobycia kosmosu". Poprowadzą je Dorota Kuder oraz Irena Winder z Muzeum Miejskiego.

Podsumowanie Lata będzie na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie. Tam najbardziej aktywni uczestnicy zajęć oraz zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody.

Uczestnictwo w akcji „Lato w bibliotece" jest bezpłatne. /dach/