Na początek Marek Harny

Spotkanie autorskie z Markiem Harnym, urodzonym w Zabrzu pisarzem, dziennikarzem „Gazety Krakowskiej" odbędzie się 11 marca, o godz. 18.00, w czytelni ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy uL Wyzwolenia 4.

Marek Harny jest pisarzem i dziennikarzem, mieszka i pracuje w Krakowie. Jego debiutem literackim jest zbiór opowiadań „Unieś mnie, wielki ptaku", wydany w 1975 roku, za który otrzymał nagrodę literacką im. Stanisława Pietaka. Napisał też kilka powieści. Jedna z nich – „Urodzony z wiatru" z 2003 roku – nawiązuje do legendy oddziału „Ognia" na Podhalu i jest częściowo oparta na osobistych doświadczeniach autora.

Spotkanie z M. Harnym inauguruje działalność Klubu Literatury Faktu „Uchwycić chwilę", w ramach którego, przynajmniej raz na kwartał, odbywać się będą w Zabrzu spotkania z pisarzami, dziennikarzami, reporterami, publicystami.

Dzień wcześniej, 10 marca, o godz. 17.00 w Galerii Ratuszowej, mieszczącej się w filii nr 2 MBP w Biskupicach, odbędzie się spotkanie z Robertem Moricem, członkiem Grupy 18 – „Obsydian", autorem wystawy fotograficznej „Świat wokół nas". Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny.

/dach/