Magdalena Piekorz o „Senności”

Jedna z najlepszych reżyserek współczesnego polskiego kina – Magdalena Piekorz odwiedzi Zabrze na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, Klubu Filmowo-Literackiego DYSKURS i Klubu Myśli Humanistycznej. Spotka się z widzami już dzisiaj w kinie Roma tuż po projekcji jej najnowszego filmu „Senność". Początek seansu o godz. 18. Bilety kosztują 5 zł i są do nabycia w kasie kina Roma przy ul. Padlewskiego 4.

„Senność" to opowieść o ludziach w emocjonalnym letargu, którzy w pewnym momencie uświadamiają sobie, że podjęli w życiu błędne decyzje. Główna bohaterka – Róża (w tej roli Małgorzata Kożuchowska) jest aktorką. Choruje na narkolepsję i podejrzewa męża o zdradę. Adam po otrzymaniu dyplomu lekarza, nie chce wracać na wieś, woli zostać z dala od rodziny – w mieście. Robert jest pisarzem, który czuje, że się wypalił. Tylko zbieg okoliczności powoduje, że ich drogi przecinają się i życie daje im szansę, by mogli oswobodzić się z emocjonalnego uśpienia… Czy bohaterowie z niej skorzystają? Scenariusz do filmu napisał Wojciech Kuczok, a w głównych rolach zobaczymy też Michała Żebrowskiego, Rafała Maćkowiaka i Bartosza Obuchowicza.

Magdalena Piekorz jest reżyserką i scenarzystką filmową oraz teatralną. Nakręciła kilka filmów dokumentalnych, m. in. „Dziewczyna z Szymanowa", „Przybysza" i telenoweli „Chicago". Za film „Pręgi", otrzymała Złotego Lwa na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. MAO