Biblioteka rozpoczęła akcję „Zielony regał”

O tym, że dzielenie się książką jest ważniejsze od jej posiadania od dawna przekonują entuzjaści ruchu "uwolnij książkę". Akcję opartą na podobnych zasadach postanowiła rozpocząć Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Każdy będzie mógł przyjść do biblioteki przy ul. ks. Londzina 3, wybrać sobie książkę z nietypowego "Zielonego regału" i po prostu przeczytać w dowolnym miejscu – bez wypożyczania. Wszystkie tytuły, jakie znajdą się na półkach, będzie można zabrać i już nigdy nie oddać.

– Akcją zostały objęte wszystkie wyrejestrowane z naszego księgozbioru tytuły. Większość pozycji to beletrystyka, jest też trochę literatury pięknej i sensacji – informuje Kazimierz Krzyśków z zabrzańskiej MBP. – Nasza akcja ma na celu propagowanie idei czytania i ułatwiania dostępu do książek tym osobom, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na ich kupienie – dodaje Krzyśków.

Wyjaśnia, że "Zielony regał" nie jest pomysłem nowym, bo biblioteka już kilkakrotnie go stosowała. Ponieważ zawsze się sprawdzał i cieszył sporym zainteresowaniem czytelników, zabrzańska książnica ochoczo do niego powróciła.

– Takie akcje pozwalają nam zrobić miejsce na półkach dla nowych pozycji, które systematycznie zakupujemy do wszystkich filii biblioteki – mówi Kazimierz Krzyśków.

Dodajmy, że akcja "Zielony regał" potrwa do jesieni. (mao)