×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Informacje o windykacji

W celu odzyskania wierzytelności (zbiorów bibliotecznych oraz kar regulaminowych za nieterminowy zwrot zbiorów) Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu podpisała umowę z firmą windykacyjną.

Czytelnicy, którzy otrzymają wezwanie do zwrotu wierzytelności, zobowiązani są do zwrotu książek oraz uiszczenia opłaty za ich przetrzymanie bezpośrednio w placówkach MBP, lub na konto (w tytule wpłaty należy podać nazwisko i imię osoby, której dot. windykacja):
            Bank Pekao   95 1240 4227 1111 0000 4843 3598

W przypadku zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia wypożyczonych książek, zgodnie z §4 pkt. 2 Regulaminu Wypożyczalni, istnieją inne możliwości uregulowania należności:

  • odkupienie identycznego dzieła,
  • zakupienie wydawnictwa wskazanego przez Bibliotekę,
  • przyjęcie książki (książek) zaproponowanych przez czytelnika po sprawdzeniu przydatności w zbiorach,
  • pokrycie w razie potrzeby kosztów oprawy książki.
  • wpłacenie ekwiwalentu pieniężnego w wysokości określonej przez kierownika wypożyczalni.

Ekwiwalent pieniężny jest przyjmowany tylko w przypadku, gdy wyegzekwowanie innych form naprawienia szkody jest niemożliwe.

 

 


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje