×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Aktualności

 • 25 kwietnia 2017

  Dzień gorącego mikrofonu

  Dzień gorącego mikrofonu

  Tak obrazowo i w największym skrócie można opisać to, co działo się w poniedziałek, 24 kwietnia, w CH „Platan”. Zabrzańska Biblioteka zaprosiła tam mieszkańców naszego miasta na akcję „ZABRZE CZYTA”.

 • 21 kwietnia 2017

  W góry, w góry – i to jakie!

  Piotr Srzelecki będzie kolejnym gościem cyklu „Spotkanie z podróżnikiem” w Filii nr 6 MBP w Zabrzu-Rokitnicy. W czwartek, 27 kwietnia o godz. 18.00 zaprosi wszystkich chętnych w fotograficzną podróż na szczyt(-y).

 • 20 kwietnia 2017

  Pierwsze koty (i biedronka) za płoty

  Pierwsze koty (i biedronka) za płoty

  W Filii nr 11 naszej biblioteki w środę, 19 kwietnia, zainaugurowany został cykl spotkań dla rodziców z maluchami „Czytelnicze poranki – Pierwsze czytanki”. Jak było? Opowiadają organizatorki.

 • 20 kwietnia 2017

  Poezja w piwnicy

  „Wiersze są potrzebne przede wszystkim tym, którzy je piszą. A jeśli ktoś je czyta, to wtedy jest się cudownie zaskoczonym i tyle”. Słowa uznanego poety, gliwiczanina Krzysztofa Siwczyka mogą posłużyć za motto warsztatów poetyckich, które w najbliższy poniedziałek poprowadzi on w Zabrzu. A tam wiersze z całą pewnością będzie się czytało.

 • 18 kwietnia 2017

  11 maja – „zamknięty czwartek” w MBP

    Informujemy, że w czwartek, 11 maja br. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu będą nieczynne. Przepraszając Czytelników za utrudnienia, informujemy jednocześnie, że w związku z zamknięciem termin zwrotów książek przypadający na dzień 11 maja zostaje przedłużony do 18 maja br.

 • 12 kwietnia 2017

  Edukacja? Tak – zdrowa i smaczna!

  Edukacja? Tak – zdrowa i smaczna!

  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Zabrzu, projekt pani Bożeny Czerwińskiej (bibliotekarz szkolny), dołączył do ogólnopolskiego programu edukacyjnego: Winiary „Żyj Smacznie i Zdrowo”, który skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej. Inicjatywa ma na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

 • 5 kwietnia 2017

  „Babski Biuletyn” – wiosennie i świątecznie

  Ukazał się kolejny, już 39., numer „Babskiego Biuletynu”, który redaguje Ewa Skowronek z Filii nr 8 MBP w Zabrzu-Pawłowie. Tym razem z Wielkanocą w roli głównej.

 • 31 marca 2017

  W czytelni od rana do wieczora

  W czwartek – 30 marca – Czytelnia Ogólna MBP w Zabrzu dwukrotnie wypełniła się gośćmi, którzy… zamykali i otwierali. W tej właśnie kolejności.

 • 30 marca 2017

  Czytamy, ale też oglądamy. Wystawy w bibliotece

  Na początku kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na dwa wernisaże. W Filii nr 2 w poniedziałek, 3 kwietnia, otwarta zostanie wystawa malarstwa Renaty Krawczyk „Pejzaż kobiecy”, a trzy dni później – 6 kwietnia – zapraszamy do Czytelni Ogólnej na inaugurację ekspozycji prac Józefa Jonika zatytułowanej „Zabrzańskie Sacrum – kościoły, kapliczki i przydrożne krzyże”.

 • 30 marca 2017

  Na trzy koła i cztery głosy

  Na trzy koła i cztery głosy

  Ma swoją oddaną Marię i takich przyjaciół. Ma też specjalny trójkołowy rower, na którym przemierza górskie szlaki. W takim towarzystwie niepełnosprawność nie ma szans popsuć mu planów. A tych Mariuszowi Urbankowi – rowerzyście, gościowi marcowego „Spotkania z podróżnikiem” w Filii nr 6 MBP – nie brakuje.

1 2 10 11

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje