×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Aktualności

 • 11 sierpnia 2017

  U nas „Lato…” – co Wy na to?

  U nas „Lato…” – co Wy na to?

  Do końca wakacji zostały jeszcze trzy tygodnie. Co robić w wolnym czasie? Opalać się, pływać, kopać piłkę, grać w badmintona… My dodamy jeszcze – przyjść do BIBLIOTEKI, gdzie na młodych czytelników czekają letnie atrakcje.

 • 10 sierpnia 2017

  To ci książeczki!

  To ci książeczki!

  Lapbook jest tematyczną książką-teczką, w której można umieszczać wiadomości na dowolny temat. To interaktywna przestrzeń na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia umieszczone w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

 • 13 lipca 2017

  Nowy system biblioteczny

  Nowy system biblioteczny

  Miło nam poinformować, że od 3 lipca pracujemy już w nowym systemie ProlibM21,  zastąpił on starszą wersję bibliotecznego programu komputerowego. Teraz zarejestrować się można w Bibliotece nie wychodząc z domu dzięki opcji zdalnej rejestracji. Można zamawiać i rezerwować książki, korzystać z multiwyszukiwarki Integro, a kary naliczone za przetrzymywanie książek uiścić w dowolnej placówce MBP      

 • 22 czerwca 2017

  „Piątka” na PAL

  „Piątka” na PAL

  W dniu 21 czerwca Filia nr 5 MBP gościła w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej w Zabrzu-Mikulczycach.

 • 21 czerwca 2017

  Biblioteka na czas wakacji – godziny otwarcia

  W lipcu i sierpniu godziny otwarcia placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu ulegną pewnym zmianom. Przedstawiamy harmonogram pracy Wypożyczalni Centralnej, Czytelni Ogólnej i wszystkich filii MBP w najbliższych dwóch miesiącach.

 • 21 czerwca 2017

  PLANSZÓWKI – dla dużej głowy i małej główki

  PLANSZÓWKI – dla dużej głowy i małej główki

  Dixit, Osadnicy z Catanu, Kolejka, Żółwie, Magiczny labirynt… Te i wiele innych gier – dla dzieci, dorosłych i graczy w każdym wieku – posiada w swoich zbiorach i wypożycza zabrzańska Biblioteka.

 • 20 czerwca 2017

  E-CZYTANIE – w lesie, na plaży i polanie

  E-CZYTANIE – w lesie, na plaży i polanie

  Lekko, wygodnie i z przyjemnością. Idealnie na lato. Czytniki e-booków z powodzeniem zastąpią latem tradycyjne książki, obciążające mocno wakacyjne walizki czy plecaki. My takie mamy – i wypożyczamy!

 • 19 czerwca 2017

  Środowisko ponad wszystko!

  Środowisko ponad wszystko!

  Mikulczyckie przedszkolaki wiedzą o tym doskonale – między innymi dzięki zakończonemu niedawno cyklowi ekozajęć edukacyjnych w Filii nr 5 MBP w Zabrzu.

 • 13 czerwca 2017

  Obrazowo

  Obrazowo

  - To był bardzo owocny rok, dlatego też przyniosłam dla was po jabłku. Tak Iwa Kruczkowska-Król – opiekunka grupy 18-Obsydian – powitała artystów na wernisażu wystawy podsumowującej ostatni sezon pracy twórczej w poniedziałek, 12 czerwca, w Filii nr 2 MBP w Zabrzu.

 • 12 czerwca 2017

  To tylko rock!

  To tylko rock!

  W ostatni piątek, 9 czerwca, połączone siły zabrzańskiej Biblioteki oraz trzech lokalnych stowarzyszeń – Humanus, Kartel Kulturalny oraz Oficyna Kultury – zorganizowały w pubie „Oficyna” koncert dwóch zespołów: czeskiego Ajdontker oraz formacji z Bytomia AmigosUnited.

1 2 13 14

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje