×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Aktualności

 • 24 marca 2017

  Ludzie jak pionki

  Ludzie jak pionki

  Marcowa odsłona cyklu „Spotkania z historią” dotyczyła powojennych migracji ludności na Górnym Śląsku. Emigranci, repatrianci, wysiedleńcy, transporty, akcje osadnicze – to słowa-klucze prelekcji, która 23 marca br. odbyła się w Czytelni Ogólnej MBP.

 • 23 marca 2017

  Czytelnia oraz Filie nr 12 i 13 otwarte później

  Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu informuje, że z powodu planowanej przerwy w dostawie prądu w poniedziałek, 27 marca br., Czytelnia Ogólna i Prasy oraz Filia nr 12 i Filia nr 13 MBP (przy ul. Wyzwolenia) zostaną otwarte pół godziny później – o 10.30.

 • 23 marca 2017

  Czytelnik bywa TARG-arzem (tragarzem też…)

  Czytelnik bywa TARG-arzem (tragarzem też…)

  „PrzyTARGaj książki” – pod tym tytułem kryje się akcja wymiany książek, organizowana po raz kolejny przez OPP nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. Zapraszamy, polecamy, my też książki wymieniamy!

 • 21 marca 2017

  Filia nr 5 będzie zamknięta

  Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu przy ul. Tarnopolskiej 50 w dniach 28.03. – 07.04.2017 r. będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji (skontrum) zbiorów. Terminy zwrotów książek przypadające na ten okres zostaną przedłużone do dnia 21.04.2017 r.

 • 17 marca 2017

  O „Milczeniu…” słowami. Spotkanie z poetką Ewą Olejarz

  O „Milczeniu…” słowami. Spotkanie z poetką Ewą Olejarz

  Wiersze się czyta, wiersze się recytuje, można też o nich pasjonująco rozmawiać. Tak jak podczas wieczoru autorskiego zabrzańskiej poetki Ewy Olejarz 16 marca br. w Czytelni Ogólnej MBP.

 • 16 marca 2017

  Rokitnica gra, czyta oraz podróżuje

  - Oby trafiła się szóstka! – zaklinają kostkę zapaleni gracze. Życzymy szóstek, a jednocześnie zapraszamy do „6” – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu-Rokitnicy. Będzie tam można pograć (w planszówki), podyskutować (o „Królu” Szczepana Twardocha), a także pooglądać i posłuchać (podróżnika Mariusza Urbanka).

 • 14 marca 2017

  Wystawa w Czytelni Ogólnej MBP. Dzieci i Janoschowy zwierzyniec

  Wystawa w Czytelni Ogólnej MBP. Dzieci i Janoschowy zwierzyniec

  „Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać”. Wiedzą o tym Miś i Tygrysek (oraz Tygryskowa Kaczka), znani na całym niemal świecie bohaterowie serii książek przygodowych, których autorem jest pochodzący z Zabrza pisarz Janosch.

 • 13 marca 2017

  Ile klawiszy ma brajlowska maszyna do pisania?

  Ile klawiszy ma brajlowska maszyna do pisania?

  Sześć. Tego, między innymi, dowiedzieli się drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu – uczestnicy lekcji bibliotecznej w Filii nr 12 „książki mówionej”. W piątek, 10 marca, do „biblioteki pełnej dźwięków” zaprosiła ich prowadząca filię Małgorzata Arendarczyk.

 • 9 marca 2017

  „BB” nr 38 już jest!

  I nie chodzi tu bynajmniej o rozmiar odzieży słynnej niegdyś Brigitte Bardot – w skrócie BB – a o kolejny numer „Babskiego Biuletynu” redagowanego przez Ewę Skowronek, która prowadzi Filię nr 8 MBP w Zabrzu-Pawłowie.

 • 3 marca 2017

  Rodzinne świętowanie

  „Rodzina źródłem miłości” – to hasło jubileuszowej, dziesiątej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, w którym z wielką radością i dumą każdego roku uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.
  2 marca w Bibliotece Śląskiej w Katowicach na konferencji inaugurującej X Metropolitalne Święto Rodziny zgromadzili się przedstawiciele duchowieństwa, samorządu terytorialnego, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz mediów.

1 2 10 11

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje