Tygodniowy przegląd. Rozdział #27

Startujemy z „Latem w Bibliotece”. Zajęcia dla dzieci organizowane są w wybranych Filiach. To jednak nie wszystko, na co zapraszamy w tym tygodniu.

2 lipca 2024, 15.00

Lato w Bibliotece – Filia nr 18

Zapraszamy dzieci od 7 roku życia na warsztaty. Zaplanowane jest malowanie kamyków i inne zajęcia plastyczno-kreatywne. Filia nr 18 przy ul. Młodego Górnika 2c rozpoczyna zajęcia o godz. 15.00.

3 lipca 2024, 11.00

Lato w Bibliotece – Filia nr 9

Zaplanowane są zajęcia plastyczne pod okiem artystki. Dzieci będą miały okazje stworzyć swoje własne obrazy. Zajęcia w Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 rozpoczynają się o godz. 11.00

4 lipca 2024, 11.00

Lato w Bibliotece – Filia nr 9

Kolejne spotkanie w Filii nr 9 na pewno będzie wypełnione plastycznymi zajęciami, a bibliotekarki postarają się, żeby dzieci się nie nudziły.

6 lipca 2024, 14.00-18.00

II Wymiana Książkowa

Zapraszamy wspólnie z Centrum Aktywności Senioralnej na II Wymianę Książkową. Startujemy o godz. 14.00 w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7. Zasada jest bardzo prosta – przyniesioną książkę można wymienić na inną. Ważne, żeby nie przynosić podręczników i żeby książki były w dobrym stanie. Na wymianę czekać będą różne gatunki, od kryminałów przez romanse, fantastykę czy poradniki i reportaże.

6 lipca 2024, 14.30-20.00

Zabrzański Dzień Fantastyki

Tego wydarzenia nie mogą pominąć żadni fani fantastyki. W imieniu Programu Aktywności Lokalnej Zandka zapraszamy od godziny 14.30 na ul. Stalmacha 7, gdzie przez całe popołudnie królować będą smoki, gwiezdni rycerze i postacie nie z tego świata.

Oto co przygotowali:

– Sesje RPG – niezapomniane przygody w fantastycznych światach pod okiem doświadczonych mistrzów gry!
Sesje RPG są idealne zarówno dla nowicjuszy, jak i weteranów gier fabularnych. Będziecie mieli okazję wcielić się w różnorodne postacie – od dzielnych rycerzy, przez sprytnych złodziei, aż po potężnych magów. Każda sesja będzie pełna emocji, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat pełen przygód, zacieśnić więzy z innymi graczami i rozwijać swoje umiejętności strategiczne oraz kreatywność.
Nie martwcie się, jeśli nie macie doświadczenia – mistrzowie gry wprowadzą Was w zasady i pomogą odnaleźć się w świecie gry. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęć do zabawy, a reszta przyjdzie sama!

– Sala z grami planszowymi – przyjdźcie ze znajomymi i bawcie się przy planszówkach ze Smoczego Oka, które wciągną Was na wiele godzin.

– Seans filmowy – na ekranie będą wyświetlone „Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo” – przeżyjcie emocjonujące przygody z odległej galaktyki!