OPAC – ponownie w pełni dostępny

Od 1 lipca 2024 r. wrócił katalog OPAC ze wszystkimi funkcjonalnościami dla czytelników. Przypominamy, z jakich funkcji można korzystać i czego się spodziewać.

Po przerwie można korzystać z wszystkich funkcji, które znają nasi czytelnicy, a które przez ostatni czas były ograniczone i niedostępne. Mowa oczywiście o opcji zamawiania i rezerwowania przeglądanych książek. Jednocześnie prosimy, by przyjść po odbiór zamówienia/rezerwacji dopiero po otrzymaniu stosownego maila informującego o jego zrealizowaniu. Wróciła także możliwość prolongowania samemu książek, które mamy na swoim koncie.

W katalogu OPAC – opac.biblioteka.zabrze.pl – można poszukać wybranej przez siebie pozycji, ale również przeglądać nowości i najczęściej wypożyczane książki. Powróciła w tym miejscu również opcja przeszukiwania ich pod kątem wybranej Filii, dzięki czemu można bez problemu podejrzeć jakie nowe tytuły są do wypożyczenia w interesującej nas placówce.

I na koniec jeszcze dwie ważne informacje! Wraca naliczanie kar bieżących za przetrzymanie zbiorów. W tym miejscu przypominamy, że książki i audiobooki wypożyczane są na 28 dni, a gry na 14.

Ponownie uruchomiony został również system powiadomienia drogą mailową. Czytelnicy, którzy wyrazili na to zgodę podczas zapisu i podali aktualny adres, będą na nowo otrzymywać powiadomienia dotyczące między innymi przypomnienia o terminie zwrotu wypożyczonych zbiorów oraz o rezerwacji książki, którą mamy u siebie na koncie, a inny czytelnik ją zarezerwował.