Szkolimy urzędników!

Biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek. Prowadzimy szereg zajęć, również dla dorosłych, uświadamiające jak ważne jest czytanie. Tym razem odwiedziliśmy Urząd Miejski w Zabrzu.

Z okazji Dnia Ojca spotkaliśmy się z urzędnikami-ojcami, chcąc przekazać im najpotrzebniejszą wiedzę dotycząca wspólnego głośnego czytania ze swoimi dziećmi. Przede wszystkim pokazaliśmy jak dzięki takiemu działaniu można rozwinąć więź między rodzicem a ich dziećmi. Spotkanie dla ojców pracujących w urzędzie miasta było również świetnym sposobem na promowanie czytelnictwa oraz pokazanie, jak ważną rolę w edukacji i rozwoju dzieci odgrywają mężczyźni.

Poprzez takie inicjatywy, przedstawiamy naszą Bibliotekę jako miejsce, gdzie rodziny mogą wspólnie odkrywać magię książek, a tatusiowie mają okazję do nauki, jak angażować się w edukację swoich pociech poprzez zabawę i literaturę. Działania te nie tylko wspierają rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci, ale również budują silne i trwałe relacje rodzinne.

Dzień Ojca był tylko okazją, by zrealizować kolejne warsztaty w ramach akcji #TataTeżCzyta, w której jako Biblioteka bierzemy udział. Kampania ta realizowana jest przez Fundacja Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak.