„Mój ogród”

Czytanie można zacząć od tworzenia książki. Taką wyjątkową pozycję stworzyły wraz z artystą przedszkolaki, udowadniając, że dziecięcą radość z malowania mogą mieć zarówno mali, jak i duzi.

10 czerwca 2024 roku, zorganizowaliśmy wyjątkowe spotkanie w Przedszkolu nr 28, w ramach projektu „Na zdrowie… Czytaj!”. Gościem specjalnym wydarzenia był ilustrator – Daniel Baranowski. Wizyta była pełna twórczych działań, które na długo pozostaną w pamięci dzieci i opiekunów.

Tematem przewodnim była książka zatytułowana „Mój ogród”, którą dzieci miały okazję stworzyć wspólnie z naszym gościem. Na początku Daniel Baranowski opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, pokazując różnorodne sposoby malowania, a także zaprezentował kilka swoich najnowszych ilustracji. Dzieci z zachwytem słuchały opowieści o tym, jak powstają takie kolorowe grafiki i jak wiele radości przynosi praca twórcza.

Następnie, przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną część spotkania – wspólne tworzenie książki. Przedszkolaki otrzymały farby, pędzle i papier, a ich zadaniem było namalowanie swojego wymarzonego ogrodu. Ilustrator cierpliwie pomagał, udzielając cennych wskazówek – inspirując do twórczego wyrażania swoich pomysłów. Maluchy malowały kolorowe kwiaty, drzewa, zwierzątka i inne elementy, które wyobrażały sobie w swoim idealnym ogrodzie.

Dzieła z każdą chwilą nabierały kształtu. Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy artysta, a ich prace były wyjątkowe i niepowtarzalne. Na zakończenie spotkania, wszystkie zostały zebrane i złożone w książkę pod tytułem „Mój ogród”.

Wizyta w Przedszkolu nr 28 była niezwykle udanym i inspirującym wydarzeniem. Najmłodsi mieli okazję rozwijać swoją kreatywność i poznać tajniki pracy ilustratora. Dzięki takim inicjatywom, uczą się, że czytanie i tworzenie mogą być doskonałą zabawą, a jednocześnie rozwijają swoje pasje i umiejętności.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Na zdrowie… Czytaj!” dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.