Lato w Bibliotece – zaproszenie

Jako Biblioteka polecamy się na wakacje. Nie tylko można wypożyczyć u nas świetne książki na urlop, ale dzieci mogą spędzić miło czas podczas różnych warsztatów!

Jak co roku, odbędzie się akcja „Lato w Bibliotece”, czyli cykl zajęć plastycznych, artystycznych, literackich czy warsztaty z robotyki. Przez lipiec i sierpień planujemy zajęcia w 5 naszych placówkach na terenie całego Zabrze. Filie, które biorą udział w tegorocznej edycji to: Filia nr 4, Filia nr 6, Filia nr 9, Filia nr 18, Filia nr 19. Zajęcia odbywać się będą w różnych dniach i godzinach. Na końcu dostępna jeszcze szczegółowa rozpiska z podziałem na miejsca wydarzenia.

Zajęcia nie są przewidziane dla konkretnych grup wiekowych. Nie obowiązują żadne zapisy, a udział w nich jest bezpłatny.

Oprócz zajęć w wybranych filiach nie zabraknie również spotkań i warsztatów. Największą imprezą, której oczywiście nie może zabraknąć w naszym kalendarzu będzie „Wielki Dzień Pszczół”. Już teraz razem z Miejskim Ogrodem Botanicznym w Zabrzu zapraszamy na 24 sierpnia. Szykują się przeróżne warsztaty, spotkania autorskie, spacery po ogrodzie i wiele innych atrakcji, o których oczywiście będziemy mówić bliżej samego wydarzenia. Już teraz zdradzimy, tylko żebyście zaczęli szukać w okolicach pralek zagubionych skarpetek.

Choć wakacje są dla dzieciaków idealnym momentem, żeby odpocząć od lekcji i zadań, to jedna z naszych propozycji sprawi, że jednak będą chcieli pomyśleć o nauce. Pod koniec sierpnia zapraszamy do Szkoły Magii i Czytelnictwa. Punktem wyjścia będzie seria książek o przygodach Harry’ego Pottera autorstwa J.K. Rowling. Cały cykl będzie się składał z interdyscyplinarnych zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Zajęcia z różdżkarstwa, zielarstwa, przygotowywanie magicznych mikstur, to tylko początek przygody, która wyjątkowo nie rozpocznie się na peronie 9 i ¾. A gdzie? Wszystkie szczegóły podamy, jak ruszą zapisy.

Wydarzenie będzie realizowane w ramach projektu „Uniwersum Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A to zdecydowanie jeszcze nie wszystko. W planach jest również Akademia JEDI, która przeniesie dzieciaki w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Podczas zajęć będą oni się wcielać w adeptów szkoły Jedi i zdobywać poszczególne stopnie wtajemniczania. Będziemy tworzyć tematyczne lapbooki, układać klocki lego czy podróżować za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Oczywiście nie zabraknie głośnego czytania i prac twórczych. I to już w lipcu. Niech moc będzie z wami i obserwujcie nasze media społecznościowe, gdzie będziemy podawać więcej szczegółów. W tym także, jak wziąć udział w tej wyjątkowej przygodzie, która będzie realizowana w ramach projektu „Uniwersum Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

            FILIA                    LIPIEC                SIERPIEŃ
Filia nr 4,
ul. Czarnieckiego 44
23, 26, 30.07 zajęcia plastyczne w godz. 10.30-12.302.08
zajęcia plastyczne w godz. 10.30-12.30
Filia nr 6,
ul. Krakowska 52
22.07, 25.07, 29.07 Zajęcia plastyczno-literackie w godz. 11.00-12.001.08 Zajęcia plastyczno-literackie w godz. 11.00-12.00
Filia nr 9,
ul. Paderewskiego 35
3.07, 4.07, 10.07, 11.07 Zajęcia kreatywne i artystyczne w godz. 11.00-13.00                                               
Filia nr 18,
ul. Młodego Górnika 2 c
Zajęcia ruchowe w godzinach otwarcia biblioteki. 2, 9, 16, 23, 30.07 – zajęcia plastyczne w godzinach od 15 do 17 (dla dzieci w wieku powyżej 7 lat)Zajęcia ruchowe w godzinach otwarcia biblioteki.                        
Filia nr 19,
ul. Sobieskiego 31
9,11,16,18.07 od 11.00 do 13.00