Z pociągiem do książek

Za nami 7. edycja „Pociągu do książek”. Ten fantastyczny piknik czytelniczy był okazją do udziału w wielu atrakcjach oraz spotkaniach autorskich. Nawet ulewa nie była w stanie popsuć dobrej zabawy.

11 maja 2024 roku w Parku 12C, na fanów dziecięcych książek czekało aż 3 autorów, którzy opowiadali o przygodach swoich bohaterów, dzielili się swoimi historiami i inspiracjami oraz zapewnili fascynujący wgląd w świat literatury. Można było spotkać Barbarę Supeł, Waldemara Cichonia oraz Marcina Pałasza. Niektóre postacie wyszły spomiędzy stron i pozowały do zdjęć. Szczęśliwe dzieci mogły były zrobić sobie pamiątkową fotkę z Kicią Kocią oraz kotem Cukierkiem. Niektóre się bały, ale może jak poznają ich kolejne przygody, to przy następnym spotkaniu nie będzie już takiego strachu. Wielu z nich bowiem opuszczało Park 12 C z nowymi książkami w dłoniach i głową pełną wrażeń.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji i animacji, aby zapewnić maluchom pełen wachlarz rozrywek. Dzieci korzystały z licznych atrakcji, od warsztatów plastycznych, zrobienia linorytu i przypinki po gry planszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z kreatywnymi warsztatami. Dzieci mogły dać upust swojej wyobraźni, tworząc piękne prace plastyczne na wyjątkowym materiale. Przygotowany był dla nich długi arkusz strechu. Widok małych artystów skupionych nad swoimi dziełami był niezwykle ujmujący. Każdy chętny mógł odwiedzić przychodnię „Kocia Łapka” i liczyć na stuprocentowo skuteczny lek w postaci trafionych tytułów książkowych.

Nie zabrakło także występów artystycznych. Dzieci miały okazję obejrzeć występ Grupy O!Teatr i przedstawienia „Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty”.

Pociąg do książek realizowany był wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w ramach projektu „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii fotograficznej z tego wydarzania autorstwa Pawła Janickiego – LINK DO GALERII oraz krótkiej relacji na naszym kanale YouTube