Przegląd tygodnia #19

Maj rozpoczynamy dużą ilością różnych propozycji dla chętnych do spędzenia czasu w bibliotece. A na zakończenie tygodnia – impreza, na którą chyba nie trze zapraszać, czyli „Pociąg do książek”.

Na wstępie miłośników podróżowania zapraszamy 7 maja o godz. 18.00 do filii nr 20 (plac Warszawski 1) na spotkanie z Łukaszem Gajosem. Będzie to spotkanie z pasjonatem podróży i kina. Tematem przewodnim będzie podróż po Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Z kolei chętnych do spotkania z literaturą zapraszamy na Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 6 maja o godz. 18.00 do filii nr 20 (plac Warszawski 1). Rozmowa będzie się toczyć wokół książki Marka Zychla „Bezmiłość”.

Dla miłośników malarstwa proponujemy z kolei 8 maja o godz. 16.00 w filii nr 16 (ul. Banachiewicza 12) wernisaż wystawy ikon Grupy Ikonopisarskiej „Anastasis” pt. „Ikony ręcznie pisane”. Wystawę będzie można oglądać do 29 maja.

A największe atrakcje, przysłowiową wisienkę na torcie, zachowaliśmy na sobotę 11 maja.

Po pierwsze wspólnie z Zabrzańską Masą Krytyczną, Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach oraz Rowerowymi Gliwicami organizujemy rajd rowerowy inspirowany twórczością Tolkiena pod hasłem „Dwie Wieże”. Gliwice zbierają się o godz. 10.00 na placu Krakowskim i o 10.30 ruszają spod I wieży, Radiostacja. W Zabrzu spotykamy się o godz. 11.00 na ul. Na Łuku (Maciejów), a potem wspólnie dojeżdżamy do II wieży – Wieży Ciśnień przy ul. Zamoyskiego.  Na mecie czekać będzie na rowerzystów szereg atrakcji osadzonych w klimacie twórczości J.R.R. Tolkiena. Zachęcamy do przebrania się za ulubioną postać z trylogii Tolkiena. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Uniwersum Biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Po drugie „Para buch…”. Nasz Pociąg do książek odjeżdża po raz kolejny. Na wszystkich chętnych i oczekujących dobrej zabawy i ciekawych spotkań czekamy w Parku 12C przy ul. Mochnackiego 12 od godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy małych i dużych do wspólnego spędzenia czasu.

W programie imprezy:

11.00 Waldemar Cichoń — autor przygód kota Cukierka

12.15 Barbara Supeł — autorka serii o Jadzi Pętelce

13.30 Marcin Pałasz – autor przygód psa Elfa

15.30 „Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty” – spektakl familijny

Na uczestników przez cały czas będzie czekało dużo atrakcji m.in. spotkanie z Kicią Kocią, przychodnia Kocia łapka, warsztaty grania na bębnach ze światła, oraz animacje i wariacje – Koci grzbiet.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” dofinansowanego ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury