Mistrzowie w skata

Za nami 16. edycja Mistrzostwa Zabrza w skacie. O tytuł walczyło prawie 50 karcianych reprezentantów z całego Śląska. Liczyły się umiejętności, ale trochę szczęścia też się przydało.

W mistrzostwach zorganizowanych 25 maja 2024 r. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Grzybowicach wzięło udział 49 osób. O miano najlepszego walczyli przedstawiciele różnych klubów skatów z całego Śląska. Zawody mają już swoją renomę i ściągają miłośników tej gry.

Podczas turnieju, uczestnicy rywalizowali, starając się zdobyć jak najwięcej punktów za pomocą kombinacji kart, które mają w rękach. To nie tylko gra szczęścia, ale przede wszystkim umiejętności, taktyki i psychologicznej gry z przeciwnikiem. Turnieje ten nie tylko promują skat jako dyscyplinę sportową, ale także tworzy okazję do spotkań pośród zabrzan i graczy z naszego regionu, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych znajomości.

Gra w skata to nie tylko rozrywka, ale także sposób na rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia i podejmowania szybkich decyzji. Jest to pasjonująca aktywność, która może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Na podium stanęli Leszek Maciaszek, Kazimierz Leszczyńskie oraz Andrzej Czernikarz. Oprócz pamiątkowego pucharu odebrali oni również publikacje „100 lat Zabrza”, „Nie kocham teatru” oraz „Zabrze na każdą pogodę”.