Czerwiec zaprasza!

W zakładce Kalendarium jest już dostępna lista wydarzeń, warsztatów i spotkań zaplanowanych w naszych Filiach na czerwiec. Zapraszamy do zapoznania się z imprezami.

Czerwiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu zapowiada się niezwykle interesująco! Biblioteka przygotowała program wydarzeń, który z pewnością zadowoli każdego miłośnika książek i kultury. Od wykładów, przez wystawy i warsztaty, po dyskusyjne kluby książki – każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń jest (Nie)seminarium dedykowane nauczycielom wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, bibliotekarzom oraz wychowawcom pracującym w żłobkach. W programie mamy ukryte ciekawe wykłady, w których nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele szkolni, opiekunowie pracujący w żłobach i bibliotekarze łączą siły, by odnaleźć wskazówki ukryte w bajkach. A na koniec, wszyscy uczestnicy otrzymują mapę skarbów, która prowadzi do biblioteki pełnej inspirujących książek dla najmłodszych czytelników. To będzie edukacyjna przygoda, której nikt nie zapomni! Seminarium jest realizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dla miłośników literatury organizowany jest Dyskusyjny Klub Książki, gdzie uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat książki „Niespokojni zmarli” Simona Becketta. To doskonała okazja do wymiany opinii i pogłębienia swoich literackich horyzontów.

Rozpoczyna się również cykl warsztatów „Tędy i owędy”. Plenerowe warsztaty fotograficzne, zaplanowaliśmy w najbardziej charakterystycznych miejscach naszego regionu, które odwiedzimy w towarzystwie uznanych fotografów. Warsztaty będą odbywać się w soboty (22, 29 czerwca oraz 6 lipca). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 609 158 965. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Reporterskim okiem”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wszystkie te wydarzenia i wiele innych znajdują się w kalendarium na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. To doskonała okazja, aby zaplanować swoje czerwcowe dni z książką w ręku i kulturą w sercu. Nie przegapcie tych wyjątkowych wydarzeń i do zobaczenia w bibliotece!