Biblioteka już działa!

Po prawie miesięcznej przerwie wznawiamy naszą działalność czytelniczą. Od 15 maja zapraszamy po książki, gry i audiobooki. Wiemy, że tak jak my tęskniliśmy za Wami, tak samo Wam brakowało nas!

Jak obecnie przedstawia się sytuacja? Mogą pojawić się pewne nieścisłości na czytelniczych kontach w katalogu OPAC oraz w bibliotecznym systemie PROLIB. Tak jakby nasz system zatrzymał się na dacie sprzed 13 miesięcy i nic, co do dnia dzisiejszego zrobił czytelnik, nie zostało zapisane. Stąd między innymi błędne wskazania na kontach, zaburzona historia wypożyczonych książek, anulowane zamówienia i rezerwacje czy ewentualnie nierozliczone opłaty. Nie jest to jednak powód do zmartwienia. Wszystko bowiem na bieżąco, w miarę możliwości, będzie zaktualizowane. Prosimy tylko o kontakt z biblioteką (najlepiej osobisty), w której wypożyczacie książki i uaktualnić informacje.

Żeby uniknąć niepotrzebnego „książkowego zamieszania”, przez jakiś czas nie będzie możliwości zamawiania i rezerwacji zbiorów. Nie będzie także możliwa samodzielna prolongata przez OPAC.

Najważniejsza informacja jest taka, że od 15 maja 2024 r. wszystkie nasze Filie są czynne tak jak zawsze, zgodnie z obowiązującymi godzinami otwarcia. Te możecie sprawdzić w zakładce Filie. Zapraszamy!

Prosimy Was o wyrozumiałość. Liczymy na to, że wspólnymi siłami opanujemy sytuacje i wrócimy do normalności.