Przegląd tygodnia #15

Z kim widzimy się w tym tygodniu? Mamy aż dwie propozycje i to na jeden dzień. Na warsztaty zapraszamy młodzież, a dorosłych na spotkanie autorskie. Warto przyjść!

11 kwietnia 2024, 16.30

Akademia Kompetencji Przyszłości

Jeśli masz między 14 a 18 lat i chcesz się dowiedzieć, czym są kompetencje „życiowe”, „miękkie”, to mamy coś dla Ciebie! Na najbliższym spotkaniu poznamy, czym jest Teamwork – czyli działanie zespołowe.

Podstawowym celem Akademii Kompetencji Przyszłości jest przygotowanie młodych ludzi do efektywnego funkcjonowania w dzisiejszym złożonym i dynamicznym świecie.

Zapraszamy do Filii nr 19 przy ul. Jana III Sobieskiego 31. Obowiązuje rezerwacje miejsc pod numerem telefonu 32 271-60-41.

11 kwietnia 2024, 17.00

„Polskie ślady w Niemczech”

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wraz z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają na spotkanie autorskie z Andrzejem Kałuża.

Andrzej Kałuża jest współautorem publikacji „Polskie ślady w Niemczech” oraz pracownikiem naukowym związanym z Instytutem Spraw Polskich w Darmstadt.

„Polskie ślady w Niemczech” to leksykon śladów polskich, ale jednocześnie odkrycie ciekawych i najczęściej nieznanych szczegółów w formie krótszych i dłuższych esejów kilkunastu autorek i autorów. To także propozycja odczytania na nowo kultury niemieckiej, jej historii, rozwoju. Bez polskich śladów, przykładów polsko-niemieckiej symbiozy nie jest pełna, zrozumiała, czytelna. Zebrane w książce hasła przyciągają uwagę ciekawie prowadzoną narracją, która informuje, czasem bawi, czasem dziwi, a zawsze w jakiejś mierze zaskakuje.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 w Wypożyczalni Popularnonaukowej (Czytelnia Ogólna i Prasy) przy ul. Wyzwolenia 4. Wstęp jest wolny.