Przegląd tygodnia #14

Już po świętach, a my ruszamy pełną parą. Jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na pierwsze w tym miesiącu spotkanie autorskie, zorganizowane w ramach Kryminalnych Zagadek Śląska.

4 kwietnia 2024, 17.00

Spotkanie z Markiem Blautem

Zapraszamy na spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Spisek IQ” – połącznie kryminału, polityki i poszukiwań, a wszystko na naszych lokalnym, śląskim podwórku.

Spotkanie będzie okazją do rozmowy nie tylko o fabule, a również o tym czy poszukiwana „Puszka Pandory” mogłaby naprawdę istnieć w naszym współczesnym świecie i czy nie wpadła już w jakieś niepowołane ręce i nie została otworzona.

Osadzenie wszystkiego w lat 60. powoduje, że przenosimy się w czasie, a szczegółowe opisanie pozwala poczuć „klimat” tego okresu. A to nie jedyny okres, który się poruszany w książce.

Zapraszamy do Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4 na godz. 17.00.

4 kwietnia 2024, 12.00

Dni Papieskie

W Wypożyczalni Popularnonaukowej dostępna będzie wystawka okolicznościowa „Słowa, które zmieniły świat”. Znajdziecie na niej książki, które napisał św. Jan Paweł II lub których papież jest bohaterem. Wszystko z okazji XVIII Dni Papieskich, które obchodzone są w Zabrzu w dniach od 2 do 8 kwietnia.