Strefa otwarta!

W Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu przy ul. Jana III Sobieskiego 31 powstała specjalna przestrzeń stworzona przez młodzież, z której właśnie młodzież może korzystać.

18 kwietnia 2024 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Strefy Młodych w towarzystwie uczestników projektu „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” oraz zaproszonych gości, w tym zastępcy naczelnika Wydziału Kultury i Dziedzictwa Dominika Wienchor oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta.

Całość uświetnił występ bębniarzy ze Studia Koincydencje. Po wysłuchaniu koncertu młodzież mogła sama spróbować swoich sił i zagrać na przeróżnych bębnach.

Strefa została stworzona przez młodzież, według ich życzeń, wniosków i nawet pomogli w pracach porządkowych. Wybrali się także na zakupy, by wyposażyć salę w potrzebny do nauki i zabawy sprzęt. W specjalnej przestrzeni pojawiła się kanapa i telewizor. Jest dobrze wyposażona część do nauki i warsztatów. Młodzież może korzystać z biurka z komputerem, a także stołów, przy których mogą usiąść i odrobić lekcje, pouczyć się czy po prostu spędzić wspólnie czas. A wszystko uzupełnia huśtawka, na której można usiąść w zaciszu i poczytać.

Całość została sfinansowana z projektu „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”, który realizowany przez Fundacja FRSI w partnerstwie z Save the Children International.