Zabrze tu wszystko gra! Zabrzańska Biblioteka w Krakowie na Targach BookGame

W piątek 1 marca zabrzańska Biblioteka była jednym z wystawców na Festiwalu i Targach Gier Planszowych BookGame w Krakowie.

Nasze stoisko było chętnie odwiedzane, a prawdziwą furorę zrobiła zabrzańska wersja gry Monopoly. Ogromne zainteresowanie wzbudzała specjalna wielkoformatowa wersja, która dla wielu odwiedzających Targi była doskonałym tłem do pamiątkowych zdjęć. W Monopoly Zabrze można było zagrać na miejscu, podobnie jak w gry z serii SmartGame.

Sporą grupę odwiedzających przyciągnęła, także prowadzona na żywo, rozgrywka szachowa Jakuba Seemana, ucznia III LO w Zabrzu, mistrza świata w szachach do lat 16, chętni i odważni mogli się także zmierzyć z naszym mistrzem. Warto dodać, że on-line połączył się z nami, mistrz Europy juniorów Antek Radzimirski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu, który rozegrał mecz pokazowy.

Nie tylko reklamowaliśmy Zabrze i gry planszowe. Zastępca dyrektora naszej Biblioteki, Paweł Dobrzelecki prowadził warsztaty dla bibliotekarzy i nauczycieli na temat wykorzystania gier w bibliotece i edukacji.

Cieszymy się, że oferta, którą przygotowaliśmy wzbudziła duże zainteresowanie, mamy nadzieję, że uczestnicy Targów odwiedzą Zabrze.

Wszystkich zabrzan natomiast zapraszamy po gry planszowe do naszej biblioteki w filiach nr 11 (ul. Wolności 177) i nr 6 (Zabrze-Rokitnica ul. Krakowska 52), których zbiory powiększyły się o Monopoly Zabrze, przekazane przez Prezydent miasta Zabrze dr Małgorzatę Mańkę- Szulik – za co bardzo dziękujemy.

Wszystkie posiadane przez Bibliotekę tytuły gier można też sprawdzić w katalogu OPAC Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.