Odczarować Karola Godulę

We wtorkowe popołudnie chętni do poznania osoby śląskiego przemysłowca Karola Goduli spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej na wieczorze autorskim pisarza Krzysztofa Lewandowskiego promującego książkę „Karol Godula. Zostać milionerem”.

W czasie spotkania rozmawiano o „Diable z Rudy”, jak czasami nazywano Godulę, pokazując jego postać zarówno przez pryzmat znanych faktów, jak i literackiej fikcji. Mówiono o jego wpływie na rozwój śląskiego przemysłu, osobie Joanny Gryzik, ważnych dla niego osobach i innych tematach z nim związanych.

Autor wypowiadał się także w sprawie ewentualnej ekranizacji powieści, której nie wykluczył.

Mówiąc natomiast o ewentualnej kontynuacji swojej swoistej śląskiej trylogii, którą książka o Karolu Goduli zapoczątkowuje, tom drugi mówi o Guido Henckel von Donnersmarcku, a trzeci o Jerzym Ziętku, uznał że w sumie ciąg ten jest układem zamkniętym, choć wstępnie i bardzo ogólnie uznał, że być może mógłby to być Zbigniew Religa. Za podstawę doboru osób przyjął bowiem innowacyjność bohaterów dla rozwoju Śląska i fakt, że swoją działalność rozwijali już po śmierci swojego poprzednika.

Osoby chcące zapoznać się z całością spotkania zapraszamy do obejrzenia go on-line pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=VTyBQnlZl_Y