Młody człowieku! Czekamy na Ciebie w Bibliotece

Już w najbliższy czwartek ruszamy z Akademią Kompetencji Przyszłości. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat. Zapraszamy uczniów z Polski oraz Ukrainy.

Akademia Kompetencji Przyszłości jest jednym z elementów, który w tym roku realizujemy w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. #mojemiejsce”. Projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International. Ten cykl spotkań w formie warsztatów ma przygotować młodych ludzi do efektywnego funkcjonowania we współczesnym świecie, który wydaje się i bardzo złożony, skomplikowany i dynamiczny.

W trakcje warsztatów, poprzez różne formy młodzież będzie miała okazję popracować nad swoimi umiejętnościami interpersonalnymi, emocjonalnymi i komunikacyjnymi. Brzmi bardzo poważnie, ale w rzeczywistości, to właśnie one pomagają młodemu człowiekowi poradzić sobie i odnaleźć się w różnych życiowych sytuacjach, zarówno w szkole, jak i między rówieśnikami.

Przygotowany na tę okoliczność program warsztatów zakłada, że zdobyte umiejętności przełożą się na sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Co ważne, przydać się mogą od razu, ale także wypracują zachowania, które będą mogli wykorzystać także w swoim przyszłym, dorosłym życiu.  

Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej oraz ukraińskiej. Realizowany jest w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. #mojemiejsce”. Projekt realizowany jest przez FRSI w partnerstwie z Save the Children International.

Zostały jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 271 30 80 lub pod adresem mailowym: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Pierwsze zajęcia zaplanowano na 14 marca 2024 r., na godzinę 16.30. Spotykamy się w Filii nr 19 przy ul. Jana III Sobieskiego w Zabrzu.