67. urodziny świętuje się tylko raz w życiu

Kultowy Miś z oklapniętym uszkiem, znany wszystkim i którego przygody odkrywają kolejne pokolenia dzieci, w marcu obchodził swoje 67. urodziny.

Zaproszeni z tej okazji do Filii nr 15 MBP w Zabrzu-Helence dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6, świętowały razem z solenizantem tę niecodzienną okoliczność. Był tort ze świeczkami, wyśpiewane przez dzieci „Sto lat” i długa wiązanka składanych Misiowi życzeń.

Korzystając z tej niecodziennej okazji, Bibliotekarki przypomniały przedszkolakom historię powstania Misia Uszatka i najważniejsze osoby, które Uszatka powołały na karty pisemka „Miś”, a następnie na strony książek (w sumie 5 tomów przygód Uszatka, przetłumaczonych również na obce języki) i w końcu przeniosły „uszatkowe” przygody na ekrany telewizji.

Ulubieniec wielu pokoleń, Miś Uszatek, niezmiennie zaprasza do biblioteki i do pożyczania kolejnych tomów opowieści, w których każdy czytelnik znajdzie i humor, i morał, i dobre rady.