Świat gier zaprasza

Zabrze na festiwalu gier planszowych !

W dniach 1-3 marca w Krakowie odbędą się targi BookGame 2024. Zwiedzający będą mogli poznać nowości w kategoriach gier planszowych, komiksów, puzzli, klocków LEGO i im podobnych.

My będziemy w Krakowie w piątek 1 marca, zaprezentujemy gry i nasze miasto, a mamy się czym pochwalić.

Odwiedzającym zaproponujemy:

– Monopoly Zabrze – wielkoformatową wersję gry, na której gracze znajdą najciekawsze budynki, miejskie obiekty kultury czy parki. Najdroższym polem jest Wieża Ciśnień, ale warto też kupić inne, jak choćby Dom Muzyki i Tańca, AdmiralsPalast, Strefę Carnall, Szyb Maciej, czy Zabrzański Ogród Botaniczny.

Szachy – możliwość osobistego zagrania z Jakubem Seemannem, uczniem III LO w Zabrzu, który jest mistrzem świata w szachach do lat 16 oraz on-line z mistrzem Europy juniorów Antkiem Radzimskim.

Gry w Bibliotece – bibliotekarze będą opowiadać jakie gry sprawdzą się w bibliotece, jak w nie grać i jak za ich pomocą promować czytelnictwo i tworzyć ciekawe wydarzenia tematyczne dla mieszkańców. Częścią tego bloku będą też specjalne warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy Biblioteka tu wszystko gra! – prowadzone przez Pawła Dobrzeleckiego

Szczegóły wydarzenia, koszt biletów i inne potrzebne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy https://bookgamekrakow.pl/

Serdecznie zapraszamy