Marzec w Bibliotece

Zbliża się marzec chcemy więc przekazać garść informacji o naszych planach na ten miesiąc.

Już 5 marca serdecznie zapraszamy do Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej na spotkanie z Krzysztofem Lewandowskim, który będzie promował książkę „Karol Godula. Zostać milionerem”. W czasie spotkania będzie można porozmawiać o życiu Karola Goduli, rozwoju śląskiego przemysłu, czy też osobie Joanny Gryzik zwanej „śląskim Kopciuszkiem”.

Mamy też propozycje dla młodzieży w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich moje miejsce”.

Pierwszą kierujemy do młodzieży ukraińskiej. Jest nią kurs języka polskiego. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 32 271-19-80.

Druga to Akademia Kompetencji Przyszłości. Są to warsztaty zaprojektowane z myślą o młodzieży w wieku 14-18 lat. Cały program Akademii opiera się na założeniu, że umiejętności życiowe są kluczowe dla sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu  (32) 271 30 80

Z innych, zapraszamy też na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i rozmowę o książce Izabeli Janiszewskiej „Ludzie z mgły”, oraz wernisaż wystawy obrazów pt. „Kobiety” autorstwa malarzy, członków Grupy 18-Obsydian.

Szczegóły imprez (daty, godziny i miejsca) można znaleźć na naszej stronie w zakładce Kalendarium.

Serdecznie zapraszamy.