Ryjówka Florka spotkała się z dziećmi

 24 października w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci i młodzieży, doktorem literaturoznawstwa oraz scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych.


Podczas spotkania czytała dzieciom fragmenty swoich książek i opowiadała o historii ich powstania. Nie zabrakło również głównej bohaterki jej książek ryjówki Florki. Ciekawe było zwłaszcza przybliżenie słuchaczom jej najnowszej serii książek „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”. Uczestnicy byli oczarowani całkiem nową wersją znanych im baśni i tym jak nadal są aktualne. Najwięcej emocji wzbudziła historia nie dość bladej królewny. Królewna Miranda była nieakceptowana przez mamę i stale porównywana do innych bardziej idealnych ludzi. Dzieci żywo dyskutowały z autorką o królewskiej perfekcji, do jakiej dążyła mama głównej bohaterki i odważnie nazwały ją Głupolandią. Ustaliły, że o wiele ciekawsze i szczęśliwsze życie oferuje świat nieidealnych krasnoludków.

       Spotkanie z panią Roksaną rozbudziło wyobraźnię dzieci i zaowocowało wieloma pomysłami na ich własne książki. Było twórczo, wesoło i inspirująco – czyli wszystko to, co kochają mali i duzi miłośnicy książek.

W ramach projektu „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego