„Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”

W środę 25 października, w zabrzańskim Miejskim Ośrodku Kultury, odbyło się seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”. Było to już siódme spotkanie tego typu, pierwsze pięć odbyło się w ramach poprzedniego projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu – „Książka na piątkę – znakomity początek”.  Tym razem mieliśmy okazję posłuchać znakomitych wykładów profesora Grzegorza Leszczyńskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Biserki Čejović, pełnych mądrych przemyśleń o naszej młodzieży, jej problemach i wyzwaniach związanych z życiem we współczesnym świecie. Prelegenci polecili nam mnóstwo wartościowych książek przydatnych w pracy z młodym człowiekiem. Zwieńczeniem spotkania były fantastyczne rozważania Barbary Kosmowskiej  o trudach pisania dla dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach związanych z byciem pisarzem.

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny seminarium przyciągnęło mnóstwo słuchaczy zaangażowanych w pracę z książką i z młodzieżą, a niektórzy z nich są z nami stale od siedmiu lat. Już teraz z dumą możemy zapowiedzieć, że widzimy się ponownie za rok!

W ramach projektu „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego