Książka na szóstkę

Zapraszamy nauczycieli-bibliotekarzy i nauczycieli-polonistów do Zabrza na jedyne takie seminarium, które odbędzie się 25 października 2023 r. Właśnie ruszyły zapisy!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach filia w Zabrzu zapraszają nauczycieli-bibliotekarzy i nauczycieli-polonistów, pracujących we wszystkich typach szkół oraz bibliotekarzy z wszystkich typów bibliotek do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium, które jest realizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

W ciągu jednego dnia będzie okazja posłuchać ciekawych wykładów, zaprezentowanych przez profesora Grzegorza Leszczyńskiego, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, Biserkę Čejović, oraz Barbarę Kosmowską. Poniżej krótkie biogramy zaproszonych gości:

Tematy wystąpień jak zawsze krążyć będą wokół tematu książek i upowszechniania czytania pośród młodego czytelnika oraz bibliotek, ale będzie także kilka słów bezpośrednio do samych bibliotekarzy w trosce o ich samorozwój.

Zaczynamy 250 października 2023 r. o godz. 9.00 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a). Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, a zgłoszeń można dokonywać przez wysłanie zeskanowanych formularzy zgłoszeniowych na adres: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl. Formularz do pobrania tutaj.

Zapisy prowadzone są do wyczerpania miejsc, o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Po przesłaniu zgłoszeń uczestnicy seminarium otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i zakwalifikowania się na seminarium.