Barwy Natury

Filia nr 2 przy ul. Bytomskiej 28 zaprasza na wystawę „Barwy Natury”, autorstwa Andrzeja Sodowskiego. Wystawę można zobaczyć do 29 września, w godzinach otwarcia Filii.

ANDRZEJ SODOWSKI – Chorzowianin. Emerytowany inżynier budowlany. Lat 76. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” Oddział w Opolu. Członek Zarządu „Stowarzyszenia Barwy Śląska” w Rudzie Śląskiej.

W dorobku twórczym posiada blisko 40 wystaw indywidualnych, udział w wystawach zbiorowych, konkursach, plenerach malarskich organizowanych w aglomeracji śląskiej i poza nią. Liczne nagrody i wyróżnienia w środowisku twórców nieprofesjonalnych.

W roku 2013 Prezydent Miasta Chorzów przyznał mu Medal im. Teodora Kalidego w dziedzinie kultury za inicjatywę utworzenia w 2012 roku Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12, której jest nadal członkiem. Funkcję Lidera Grupy pełnił w latach 2012–2022.

W latach 2010 – 2014 był członkiem siemianowickiej Grupy Plastycznej Spichlerz’86 oraz świętochłowickiej Grupy Artystów Nieprofesjonalnych GROTA.

Obecnie także uczestnik zajęć plastycznych na Chorzowskiej Akademii Seniora i Artystycznej Akademii Seniora w Chorzowie.

Udziela się społecznie.

Wystaw dostępna jest od 4 do 29 września w godzinach otwarcia Filii nr 2 przy ul. Bytomskiej 28 w Zabrzu-Biskupicach.