Wsiąść do pociągu

Już 13 maja po raz kolejny odjeżdża „Pociąg do książek”. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wraz z Miejskim Ogrodem Botanicznym zapraszają na łąkę pełną atrakcji, pisarzy i wszędobylskich krasnali.

Na spotkanie z czytelnikami przybędzie aż dwoje gości. Najpierw na polanie przywitamy Elizę Piotrowską, autorkę serii książek o cioci Jadzi. Następnie przyjdzie czas na spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem książek o przygodach Pana Kuleczki oraz „Krasnala w czerwonej czapce”, książce, którą znajdziemy z tegorocznej edycji wyprawek czytelniczych dla przedszkolaków w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Natomiast przez cały czas na polanie będzie działo się mnóstwo. Pod Drzewem Opowieści znajdzie się czytelnicza przychodnia, w której każdy otrzyma receptę na najlepsze lekarstwo, czyli na książkę. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z bibliotekarką lub bibliotekarzem, ponieważ dobrze dobrana książka może pochłonąć czas wolny.

W poszukiwaniu zagubionych w ogrodzie krasnali można trafić także w nieoczekiwane miejsca. W jednym z nich będzie można spotkać się z robotami i spróbować wprawić je w ruch oraz przekonać się o tym, co potrafią. W drugim miejscu będzie można wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością i stworzyć cuda z klocków. Może komuś uda się stworzyć krasnala…

Ogrodem Botanicznym zawładną krasnale, więc nie wiadomo co jeszcze przygotują dla najmłodszych czytelników, których spotkają na ogrodowych alejkach. Wszystkie szczegóły znajdziecie na plakacie:

Happening „Pociąg do książek” realizowany jest w ramach projektu „Książką na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.