„Odjechany” happening

Co to był za pociąg… Łąka zapełniła się atrakcjami, książkami i autorami, a na koniec spektakl wciągnął cała widownię.

13 maja – tę datę zapamiętamy na długo. To właśnie wtedy w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu już po raz kolejny odbył się nasz czytelniczy happening – „Pociąg do książek”.

W tym specjalnym dniu gościliśmy także autorów książek dla dzieci. Była okazja spotkać Elizę Piotrowską, autorkę serii książek o cioci Jadzi, oraz Wojciecha Widłaka, autora „Pana Kuleczki”. W obu spotkaniach dzieci chętnie brały udział, chwaląc się i zaskakując pisarzy swoją wiedzą o przygodach ich bohaterów. Była również możliwość zebrania autografów od autorów.

Na całej łące można było przystanąć na przeróżnych stacjach i świetnie się na nich bawić. Było stoisko z grami planszowymi oraz klockami lego, można było zrobić linoryt z wizerunkiem cioci Jadzi i Pana Kuleczki, pomalować, wprawić roboty w ruch oraz otrzymać wyjątkową receptę na… książki. A na zakończenie swoją wersję bajki o Królewnie Śnieżce przedstawiło Studio Teatralne Krak-Art.

Zobaczcie sami, co działo się w ogrodzie:

W przygotowanych przez nas atrakcjach udział wzięło prawie 2000 osób.

„Pociąg do książek” został zrealizowany w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.