Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Nasi Bibliotekarze i Bibliotekarki wspólnie świętowali swój dzień. Spotkanie było okazją do podziękowań, podsumowań oraz wyróżnień.

16 maja odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracownik zabrzańskiej biblioteki w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: prezydent Zabrza dr Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Biblioteki Śląskiej Zbigniew Kadłubek, sekretarz Miasta Zabrze Małgorzata Giela, przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Rady Miasta Zabrze Dariusz Walerjański, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica oraz naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej UM w Zabrzu Czesława Winecka.

Podczas uroczystości zostały przyznane wyróżnienia dla bibliotekarzy oraz oficjalnie przekazano tytuł Śląskiego Bibliotekarza Roku 2022 na ręce Grażyny Świderek kierownik Filii nr 20 MBP w Zabrzu. Wręczono również, po raz kolejny z rzędu, tytuł Przyjaciela Biblioteki. To szczególne wyróżnienie trafiło do dyrektor Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, Agnieszki Zawiszy-Raszki.

Spotkanie było okazją to zaprezentowania tego wszystkiego, co działo się w zabrzańskiej bibliotece w 2022 roku. Oprócz garści statystyk, przedstawiono także szereg działań i aktywności, które realizowane były w ramach przeróżnych projektów, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasze działania zamknęliśmy w krótkiej prezentacji: