Tajemnice zwierząt

To jedno z tych spotkań, które łączą ze sobą wiele elementów – książkę, zabawę i naukę. Tak właśnie było podczas spotkania naszych młodych czytelników z Tomaszem Samojlikiem.

25 kwietnia 2023 r. w Filii nr 11 przy ul. Wolności 177 odbyło się spotkanie z Tomaszem Samojlikem, biologiem, rysownikiem oraz autor komiksów i książek dla dzieci. Swoimi historiami popularyzuje wiedzę o przyrodzie, dlatego bohaterami jego opowiadań są m.in. żubr Pompik, ryjówka Dobrzyk, detektyw Wróbel czy wilki. Jest doktorem nauk przyrodniczych, pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zajmuje się historią przyrodniczą, zwłaszcza wpływem człowieka na Puszczę Białowieską.

W trakcie spotkania zapoznał dzieci z „prostymi” technikami rysowania żubra, ryjówki oraz borsuka, opowiadając jednocześnie o zwierzętach. Jednak w trakcie rozmowy z młodymi czytelnikami o bohaterach książek i komiksów, nie zabrakło wątków edukacyjnych, dzięki którym dzieciaki nie tylko poznały samego autora, ale i dowiedziały się czegoś o samej naturze.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji ze spotkania:

To nie było jednak jedyne spotkanie autora z czytelnikami. W środę, 26 kwietnia odwiedziliśmy również jedno z przedszkoli, a dokładnie Przedszkole Miejskie nr 16 przy ul. ks. Antoniego Korczoka 96.

Spotkania zrealizowano w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.