Przegląd tygodnia #15

Skróconego tygodnia nie spisujemy na straty. Na kilka najbliższych dni przygotowaliśmy coś dla kreatywnych i czytających. Będzie autorsko, tanecznie i rękodzielniczo.

12 kwietnia 2023, 18.00

Spotkanie autorskie z Żanetą Pawlik, autorką książki „Tamarynd”

Żaneta Pawlik – autorka książek, w których dotyka ważnych problemów społecznych. Prowadzi podcast Pisarskie Dywagacje dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak pisać, by inni chcieli czytać. Od lat związana z Lekkim Teatrem Przenośnym, działającym w Chorzowskim Centrum Kultury. Grała przykładne piastunki ogniska domowego, ekscentryczne staruszki i uciesznice sprzedajne. Laureatka pierwszego miejsca w kategorii osób dorosłych XVIII Turnieju Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk.

Fascynatka jazdy na motocyklu, którym wraz z mężem przejechała Trasę Transfogarską i Transalpinę (Rumunia) oraz Chorwację. Odpoczywa w podróży, najchętniej włócząc się z plecakiem po Azji. Eksplorowała skuterem Deltę Mekongu, medytowała w tajlandzkiej jaskini, została pobłogosławiona przez hinduskich braminów.

Mówi o sobie, że jest kobietą samospełniającą się i wierzy, że ten proces nie ma końca.

Na spotkanie zapraszamy do Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 w Zabrzu-Kończycach.

13 kwietnia 2023, 15.00

Taniec między regałami

Między książkami można się świetnie bawić. Najmłodsi przekonali się o tym już nie raz w Filii nr 20. Nie inaczej będzie i tym razem, a to za sprawą minidyskoteki dla dzieci w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

13 kwietnia 2023, 16.00

Makramy

Niby kawałek sznurka i żadna filozofia, ale własnoręczne stworzenie makram ma działania wyciszające i pobudzające kreatywność. Na warsztaty tworzenia makram zapraszamy do Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

Obowiązują zapisy w Filii lub pod numerem tel. 32 271 19 80.