Przegląd tygodnia #14

W nadchodzącym tygodniu szykujemy aż 6 spotkań. Będzie coś kreatywnego dla dzieci oraz pouczającego dla dorosłych. Nie zabraknie też czegoś dla symatyków sztuki i poezji. Zapraszamy!

3 kwietnia 2023, 17.00

Wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki do Filii nr 2 przy ul. Bytomskiej 28. Popołudniu odbędzie się tam wernisaż wystawy „Sercem malowane”, obrazów autorstwa Zuzanny Sójki, członka Grupy 18-Obsydian.

3 kwietnia 2023, 18.00

DKK: „Już mnie nie oszukasz”

W tym miesiącu Dyskusyjny Klub Książki pochyli się nad książką Harlana Cobena „Już mnie nie oszukasz”.

W Herbaciarni „Czajnik” członkowie klubu porozmawiają zapewne zarówno o samym autorze, jednym z najbardziej znanych pisarzu kryminałów, jak i o jego książce, a na pewno nie zabraknie też odniesienia do filmu, który powstał na podstawie tej powieści.

3 kwietnia 2023, 18.00

Rozmowy przy kawie

Kolejne spotkania z cyklu „Rozmowy przy kawie” poświęcone będzie asertywności. Małgorzata Kędziorska w teorii i praktyce przedstawi jak skutecznie posługiwać się nią na co dzień.

Rozmowy przy kawie organizowane przez Fundację Betlehem Dom Chleba w ramach programu Rodzinny Park Edukacyjny. Są to luźne spotkania, na których swobodnie można porozmawiać. Zapraszamy do Filii nr 9 w Zabrzu-Kończycach przy ul. Paderewskiego 35 na godz. 18.00

4 kwietnia 2023, 16.00

Nauka programowania

To już kolejne spotkanie dla dzieci, w trakcie którego mogą nauczyć się programowania. Wraz ze specjalnie przygotowanymi robotami, aplikacjami, a nawet grą Scottie Go! Będą rozwiązywać zadania i dobrze się bawić. Spotkanie odbywa się w Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4, w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

Co ważne! Obowiązują zapisy w Wypożyczalni lub pod numerem tel. 32 271 19 80.

5 kwietnia 2023, 15.00

Zrób sobie notes

Najmłodszych zapraszamy do Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1, na kreatywne warsztaty. W trakcie zajęć będzie można stworzyć sobie własny i jedyny w swoim rodzaju notes. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

6 kwietnia 2023, 16.00

Dni Papieskie

Wraz z Klubem Inteligencji Katolickiej zapraszamy na wieczorek poetycki poświęcony twórczości i wspomnieniom papieża – św. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4 o godz. 16.00.