Przegląd tygodnia #12

Co w tym tygodniu będzie działo się w Bibliotece? Zapraszamy na warsztaty i spotkania autorskie. Jedno z nich będzie podwójnym debiutem młodej pisarki z Zabrza.

22 marca 2023, 15.00

Nauka programowania dla dzieci

Przekonaliśmy się już nie pierwszy raz, że zajęcia z nowymi technologiami i robotami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W Filii nr 20 odbędzie się nauka kodowania w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Obowiązują zapisy w Filii lub pod numerem tel. 32 271 55 29.

Niestety lista jest zamknięta, ale na pewno podobne zajęcia jeszcze dla dzieci pojawią w naszej ofercie w kolejnych tygodniach.

23 marca 2023, 16.00

Kolorowo – wiosennie – swiątecznie

Zaczęły się już wiosenno-świąteczne porządki, to teraz pora by jeszcze przystroić dom na kolorowo. Na zrobienie dekoracji zaprasza Wypożyczalnia Popularnonaukowa przy ul. Wyzwolenia 4.

Warsztaty tworzenia dekoracji świątecznych w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

23 marca 2023, 17.00

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Ziębą

Zapraszamy do Filii nr 6 (ul. Krakowska 52) na pierwsze spotkanie autorskie z debiutująca Aleksandrą Ziebą. Będzie to wyjątkowa okazja by poznać zarówno autorkę, jak i jej powieść „No a jak”. Ta pochodząca z Zabrza pisarka, dopiero co wydała swoją pierwszą książkę i będziemy mieli ten zaszczyt poprowadzić jej pierwsze spotkanie z czytelnikami.

24 marca 2023, 10.00

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Michał Rusinek jest literaturoznawcą, pisarzem i byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. 24 marca 2023 r. o godzinie 10.00 w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy pl. Traugutta 1 wygłosi wykładu pod tytułem „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkania, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, proszone są o zapisywanie się telefonicznie pod nr. tel.: 32 271 42 24. Zgłoszenia przyjmujemy do środy 22 marca.

Tego dnia, popołudniu zaplanowane jest także drugie spotkanie w Zabrzu z Michałem Rusinkiem, organizowane przez Fundację Wspierania Rozwoju Szkoły „Nasza Trójka”. Odbędzie się ono o godz. 17.00 w III Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu przy ul. Sienkiewicza 33.